SERIA ARCSABER - wynaleziona na nowo

Wynalezione na nowo: Seria ARCSABER dla zdecydowanej kontroli

Rakieta już w sprzedaży-zobacz ofertę

TOKYO, Japonia - Uznana seria ARCSABER, zaprojektowana z myślą o kontroli, została przeprojektowana i powróci na korty w lutym 2022 roku. Odziedziczając jedyne w swoim rodzaju uczucie przy uderzeniu, nowy ARCSABER 11 będzie cechował się zwiększoną grywalnością i uwypuklonym shuttle-pocketingiem dla kontrolowanego ataku. Przejęcie kontroli nad kortem może przybierać różne formy, a w przypadku ARCSABER'a jest to możliwe dzięki dodatkowym kilku milisekundom czasu kontaktu shuttle'a z kortem, co pozwala na asertywne i precyzyjne oddawanie strzałów.

Z prawie 15-letnią historią, która była świadkiem zdumiewających występów światowej klasy sportowców, takich jak Taufik Hidayat (INA), seria ARCSABER zajmuje wyjątkową pozycję w ofercie rakiet Yonex jako seria definiowana przez shuttle-hold. W 2007 roku, kiedy seria została po raz pierwszy wypuszczona na rynek, ARCSABER 7 pojawił się w czasach, gdy standardem były rakiety oparte na technice repulsji. Dziś, po latach badań i rozwoju, shuttle-hold stał się kluczowym elementem dającym pewność zawodnikowi i jego kontroli nad lotką.

ArcSaber 11 Pro

Nowy ARCSABER 11 został wzbogacony o koncepcję rozwoju "decydującej kontroli". Analiza poprzedniego modelu wykazała potencjał poprawy poprzez zwiększenie stabilności ramy przy jednoczesnym wydłużeniu czasu kontaktu z lotką.

Stabilność ramy została poprawiona dzięki nowej strukturze ramy, która ma sztywną budowę w górnej i dolnej części czoła, redukując skręcanie i niepożądane zniekształcenia przy uderzeniu. Nowy CONTROL-ASSIST BUMPER jest połączonym elementem, umieszczonym w górnej części ramy, który zawiera T-ANCHOR, mikroskopijnej wielkości tetrapody, które pomagają zablokować pionowe struny, redukując niechciane ruchy strun i poprawiając celność.

Aby wydłużyć czas kontaktu z lotką, boki ramy, w odróżnieniu od góry i dołu, są bardziej miękkie, co pozwala na elastyczność w okolicach punktu odbicia. POCKETING BOOSTER, również nowa technologia, jest wyłożony wewnątrz górnej części ramy. Ta wewnętrzna wyściółka to opatentowany gumopodobny materiał, który zapewnia dodatkową elastyczność ramy, zwiększając zarówno trzymanie jak i szybkość startu.

W porównaniu do poprzedniego modelu ARCSABER 11 (testowanego przez Yonexa), nowy model zwiększył o 6,6% czas kontaktu z rakietą oraz o 3,7% siłę uderzenia.

Nowy ARCSABER 11 będzie można zobaczyć w rękach nr 1 na świecie w deblu mieszanym Sapsiree Taerattanachai (THA), brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Tokio w deblu męskim Aaron Chia (MAS) i wielu innych elitarnych graczy na trasie. Rakiety mają mieć globalną premierę 25 lutego 2022 roku w trzech różnych modelach PRO, TOUR i PLAY - każdy z nich został opracowany w oparciu o tę samą koncepcję, ale różni się zastosowanymi materiałami. Rakietom towarzyszyć będą pokrowce na rakiety o dopasowanym designie.

 

KONSTRUKCJA I TECHNOLOGIA

ULEPSZONA RAMA ARCSABER
Kontrola z pewnością siebie dzięki unikalnej strukturze ramy z różnymi poziomami giętkości od góry, przez boki, aż do dołu, zbudowanej tak, aby zwiększyć trzymanie piłki przy jednoczesnym zmniejszeniu niestabilności i skręcania przy uderzeniu.

CONTROL-ASSIST BUMPER + POCKETING BOOSTER
CONTROL-ASSIST BUMPER to połączony przeplot przymocowany w górnej części ramy. Zderzak ten zawiera T-ANCHOR, mikro wielkości tetrapody, które blokują się na strunach. Poprzez blokowanie się na strunach, niepożądane ruchy strun są zredukowane w celu poprawy dokładności.

Górna część ramy jest wyłożona POCKETING BOOSTER*, opatentowanym gumopodobnym materiałem podkreślającym elastyczność ramy.
*Tylko modele PRO i TOUR

ISOMETRIC
The new ARCSABER 11 has an expanded ISOMETRIC face in comparison to the previous model. The expansion allows for a larger, more forgiving sweet spot.

PRODUCT ARCSABER 11 PRO
MATERIAL Frame:HM Graphite + POCKETING BOOSTER
Shaft:HM Graphite + SUPER HMG + ULTRA PE FIBER
Joint:New Built-in T-Joint, T-ANCHOR
COLOR Grayish Pearl
FLEX Stiff
SIZE 4U(Avg. 83g) 5・6, 3U(Avg. 88g) 4・5・6
STRING RECOMMENDATION Hard Hitter: NBG95
Control Player: BG66UM
AVAILABILITY February 25, 2022
MADE IN JAPAN

 

 

PRODUCT ARCSABER 11 TOUR
MATERIAL Frame:HM Graphite + POCKETING BOOSTER
Shaft:HM Graphite + SUPER HMG
Joint:Built-in T-Joint, T-ANCHOR
COLOR Grayish Pearl
FLEX Stiff
SIZE 4U(Avg. 83g) 5・6, 3U(Avg. 88g) 4・5・6
STRING RECOMMENDATION Hard Hitter: NBG95
Control Player: BG66UM
PREMIERA February 25, 2022

 

PRODUCT ARCSABER 11 PLAY
MATERIAL Frame:Graphite
Shaft:Graphite
COLOR Grayish Pearl
FLEX Medium
SIZE 4U(Avg. 83g) 5・6, 3U(Avg. 88g) 4・5・6
STRING RECOMMENDATION Hard Hitter: NBG95
Control Player: BG66UM
PREMIERA February 25, 2022

 

Źródło: yonex.com

Polecane produkty

YONEX ARCSABER 11 PRO RAKIETA DO BADMINTONA

YONEX ARCSABER 11 PRO RAKIETA DO BADMINTONA

Rakieta do badmintona Yonex. Najnowszy model Arcsaber 11 PRO to nowa odsłona flagowej rakiety, sprawdzonej przez utytułowanych zawodników....
YONEX ARCSABER 11 TOUR RAKIETA DO BADMINTONA

YONEX ARCSABER 11 TOUR RAKIETA DO BADMINTONA

Rakieta do badmintona Yonex. Nowy model Arcsaber 11 Tour to nowa rakieta na sezon 2022, idealna dla średniozaawansowanych graczy....
YONEX ARCSABER 11 PLAY RAKIETA DO BADMINTONA

YONEX ARCSABER 11 PLAY RAKIETA DO BADMINTONA

Rakieta do badmintona Yonex. Nowy model Arcsaber 11 Play to nowa rakieta na sezon 2022, idealna dla amatorów i średniozaawansowanych graczy....